podróże przez czas, przestrzeń i myślnię.
niedziela, 27 grudnia 2009

To niepokojące, kiedy budzisz się rano z hardonem bo przed chwilą śniła ci się była twojego przyjaciela która właśnie wchodziła do wanny w której ty już czekasz.

piątek, 25 grudnia 2009

Następnego dnia postanowił Jezus udać się do Galilei. Wówczas spotkał Filipa i rzekł mu: "Pójdź ze mną!" Filip zaś pochodził z Betsaidy, ojczystego miasta Andrzeja i Piotra. Spotkawszy Natanaela Filip powiedział mu: "Znaleźliśmy tego, o którym pisał w Zakonie Mojżesz oraz prorocy: Jezusa, syna Józefa z Nazaretu." Natanael odparł: "Czyż może z Nazaretu wyjść coś dobrego?" A Filip rzekł do niego: "Pójdź i zobacz!" Jezus ujrzawszy Natanaela zbliżającego się ku niemu powiedział o nim: "Oto naprawde Izraelita, w którym nie ma fałszu." "A skąd mnie znasz?" - zapytał go Natanael. Jezus zaś tak mu odpowiedział: "Zanim Filip cię przywołał, widziałem cię, jak stałeś pod drzewem figowym." Natanael odrzekł mu: "Mistrzu, ty jesteś Synem Bożym, tu jesteś królem Izraela." Jezus odpowiedział mu: "Wierzysz dlatego, że ci powiedziałem; iż widziałem cię po drzewem figowym. Ujrzysz rzeczy większe niż to." A potem dodał: "Zaprawdę, zaprawdę powiedam wam: Ujrzycie niebo otwarte i aniołów Bożych, jak wstępują i zstępują na Syna Człowieczego."

Jan I, 43-51

środa, 23 grudnia 2009

W tym roku chyba przechodzę samego siebie. Nie dość, że daję sobie sam prezent, to jeszcze jest to książka, którą już przeczytałem. Właśnie zabieram się za pakowanie.

Ale nie dziwię się sam sobie, bo to Wiedźmikołaj, Świat Dysku, Terry Pratchett, literatura wysoce czytable. Terry bierze Dysk, pakuje w niego tyle naszej Ziemi przepuszczonej przez maszynkę do mielenia mięsa ile wlezie, po czym dopycha szesnastoma tonami humoru. A później dorabia podporki tu i tam, żeby rozepchnięty do granic możliwości Dysk nie przewrócił się ani nie spadł z jakże solidnych i rozsądnych podstaw, na których spoczywa.

discworld.jpg

Lubię Świat Dysku. Lubię też pakować prezenty.

piątek, 18 grudnia 2009
piątek, 11 grudnia 2009

:)

08:55, lenahtan
Link Komentarze (2) »